Podpora Nadace ČEZ pro JSDH Žeravice 2023

Nadace ČEZ logo

Nadace ČEZ podpořila projekt s názvem „Dovybavení JSDH Žeravice pro poskytování první pomoci dětem, další technické vybavení“ prostřednictvím poskytnutého nadačního příspěvku ve výši 36.395 Kč.

Za poskytnutý nadační příspěvek bylo pořízeno pro JSDH Žeravice zařazenou v kategorii JPO III/1 s předurčeností pro výjezdy s AED (Automatickým externím defibrilátorem v rámci tzv. first responderů v projektu ZZS Jihomoravského kraje) a v rámci OOB (Ochrany obyvatelstva) zdravotnické vybavení pro kvalitnější poskytování první pomoci a zejména pak rozšíření výbavy zaměřené na poskytnutí první pomoci dětem.

Dále byla pořízena sada nástrojů na otevírání uzavřených dveří Rescop Green, která umožní snazší přístup k osobám, které potřebují pomoc.

Formou spoluúčasti na projektu pak obec Žeravice pořídila motorový foukač „vysavač na listí“, pro likvidaci nebezpečného hmyzu, jehož bodnutí v případě alergika a následné alergické reakce je velmi nebezpečné a život ohrožující.

Děkujeme Nadaci ČEZ za finanční podporu, která zvýší akceschopnost naší zásahové jednotky. Velké díky patří i všem, kteří jste svým pohybem přispěli na tento projekt v aplikaci EPP „Pomáhej pohybem“.

Hasiči Žeravice

Foto zdravotnické vybaveníFoto technické vybavení